dilluns, 28 de novembre de 2011

Final 2on Torneig de Festa Major de Sant Andreu - World Amateur Subbuteo Players Association



Luis Benito
(Palomar FT) - Flavio Watzka (Palomar FT) 1-1 penaltys 3-2

Gran actuació d'en Luis que es porta rapidament el marcador al seu favor.
A Flavio l'hi costa tornar a portar la paritat peró ho fá amb un xut de veterá a la segona part. Ocasions pels dos per tancar el poartit amb una d'en Lluis al toque del timer.
Luis respecte al partit de play off ha cambiat de matxa i sembra patró de la situació mentre Flavio està al postre.
Arribem als penaltys on en Luis es molt mes concentrat i determinat i amb una punteria que en Flavio no t´he en el últim i decisiu xut.


Magnifica conclusió d'un magnific torneig on lo que ha guanyat a part el poderos Luis ha sigut la gran amistat que ha regnat entre els participants i on no s'ha vist mai ni una contestació o situació tensa ja que el nostre joc no mereix situacions desagradables i está fet per divertir-se i socialitzar junts i no per crear enemics.

Han participat molts andreuencs, barcelonins i fins i tot persones arribades de altres ciutats i provincies catalanes.

A reveure tots i mes d'aquí a un any exacte!!!!

Final 3er lloc


Joan Galtés
(Palomar Futbol Taula - Arenys) - Daniel Muñoz (Palomar FT) 1-0

Bona partida i equilibrada. Gol d'en Joan que amb una mica mes de sort s'habria pogut colar a la final pel primer lloc si les coses haguessin anat una mica mes a seu favor en la que es pot dir ha sigut la millor partida vista en tot el torneig. el 2-3 amb en Luis Benito que despres es proclamará campió del torneig.

Fantastic entrada en les competicions d'en Daniel que arriba molt lluin per un esordient.

Final per la 5ena plaça


Marcos Membrive
(Palomar Futbol Taula-Cerdanyola) - Guillem Alsina (Lleons de Girona Subbuteo Club) 0-0 als penaltys sudden deat 3-2 nota: (primera ronda de penaltys 2-2)

Un equilibri trancat solament per part del penalty decisiu en la segona volta d'aquestos xuts. Bona actuació del gironí que despres de superar de forma brillant la seva liguilla deixant-se enrrere l'altre representant gironí ha tingut ha fet una bonissima figura en tots els partits de la fase final.

A marcos l'hi ha segurament faltat una mica de sort per arribar molt mes lluin. Peró ha demostrat com sempre amb el seu joc divertit i rapid que l'ho caracteritza de ser un dels bons del club.

Liguilla final (play off)

  1. Luis Benito
  2. Marcos Membrive
  3. Guillem Alsina
  4. Daniel Muñoz
  5. Joan Galtés
  6. Flavio Watzka
Ronda 1

Marcos-Luis 0-1
Flavio-Guillem 1-0
Joan-Daniel 2-0

Ronda 2

Daniel-Marcos 1-1
Joan-Guillem 1-0
Flavio-Luis 1-0

Ronda 3

Guillem-Luis 0-3
Joan-Marcos 0-0
Flavio-Daniel 1-0

Ronda 4

Daniel-Luis 1-3
Flavio-Joan 1-0
Guiellem-Marcos 0-0

Ronda 5

Joan-Luis 2-3
Flavio-Marcos 1-0
Daniel-Guillem 1-0

Classificació:

  1. Flavio 15 punts
  2. Luis 12 punts
  3. Joan 7 punts
  4. Daniel 4 punts
  5. Marcos 3 punts
  6. Guillem 1 punt

Grup 6 i resultats

  1. José Domínguez
  2. Carles Jordá
  3. Quim Pórtes
  4. Javier López
  5. Guillem Alsina
Javier-Guiellem 0-2
Carles-Quim 1-2

Quim-Guillem 1-1
José-Carles 0-1

Carles-Guillem 1-3
José-Javier 3-1

José-Guillem 1-4
Quim-Javier 0-0

Carles-Javier 2-2
José-Quim 1-1

Classificació:

  1. Guillem 10 punts (ronda final)
  2. Quim 6 p
  3. José 4 p diff. gols -1
  4. Carles d.g. -2
  5. Javier 2 p

Grup 5 i resultats

  1. Marcos Membrive
  2. Pau Fernánez
  3. Adriá Bosch
  4. Jan Lladó
  5. Xavi Villarrdell
Xavi-Marcos 1-0
Adriá-Pau 2-2

Pau-Marcos 0-3
Jan-Adriá 0-1

Adriá-Marcos 0-3
Jan-Xavi 1-0

Pau-Xavi 1-1
Jan-Marcos 1-3

Adriá-Xavi 0-0
Jan-Pau 1-1

Classificació:

  1. Marcos 9 punts (ronda final)
  2. Xavi 5 p diff. gols 0
  3. Adriá 5 p d.g. -3
  4. Jan 4 p
  5. Pau 3 p

Grup 4 i resultats

  1. Luis Benito
  2. Israel Parada
  3. Olaguer Girau
  4. Xavier Vilallonga
  5. Roger Massot
Luis-Israel 1-1
Olaguer-Xavier 1-1

Olaguer-Luis 0-2
Roger-Xavier 3-1

Olaguer-Israel 0-1
Roger-Luis 1-3

Xavier-Luis 1-5
Israel-Roger 2-2

Xavier-Israel 1-3
Roger- Olaguer 1-0

Classificació:

  1. Luis 10 punts (ronada final)
  2. Israel 8 p
  3. Roger 7 p
  4. Olaguer 1 p diff. gols -2
  5. Xavier 1 p d.g. -8

Grup 3 i resultats

  1. Lucas Terrades
  2. Flavio Watzka
  3. Pol Casellas
  4. Oscar Amiguet
  5. Xavi Gibernau
Xavi-Flavio 1-1
Oscar-Pol 1-0

Pol-Flavio 0-2
Lucas-Oscar 1-0

Oscar-Flavio 1-3
Lucas-Xavi 1-1

Lucas-Flavio 3-3
Pol-Xavi 1-3

Oscar-Xavi 2-2
Lucas-Pol 2-2

Classificació:

  1. Flavio 8 punts (ronda final)
  2. Xavi 6 p
  3. Lucas 6 p
  4. Oscar 4 p
  5. Pol 1 p

Grup 2 i resultats

  1. Alex Pan
  2. Arnau Morales
  3. Joan Galtés
  4. Francisco Sanchis
  5. Biel Oliver
Alex-Joan 0-1
Francisco- Arnau 1-0

Arnau-Joan 2-5
Biel-Francisco 0-3

Arnau-Alex 2-2
Biel-Joan 0-3

Francisco-Joan 1-2
Biel-Alex 1-1

Francisco-Alex 0-0
Biel-Arnau 2-0

Classificació:

  1. Joan 12 punts (ronda final)
  2. Francisco 7 p
  3. Biel 4 p
  4. Alex 3 p
  5. Arnau 1 p


Grup 1 i resultats

  1. Daniel Muñoz
  2. Gorka Echevarria
  3. Ezequiel Móntes
  4. Alberto Gutierrez
  5. Iu Esteve
Gorka-Daniel 0-2
Alberto-Ezequiel 2-1

Alberto-Daniel 1-3
Iu-Gorka 1-2

Ezequiel-Daniel 1-4
Iu-Alberto 3-0

Alberto-Gorka 1-1
Iu-Ezequiel 1-0

Iu-Daniel 2-2
Ezequiel-Gorka 3-2

Classificació:

  1. Daniel 10 punts (ronda final)
  2. Iu 7 p
  3. Ezequiel 3 p dif. gols 0
  4. Gorka 3 p d.g. -3
  5. Alberto 3 p d.g. -4

diumenge, 27 de novembre de 2011

30 jugadors inscrits al 2on Torneig de Festa Major de Sant Andreu WASPA

Gran resultat d'inscrits al Torneig de Festa Major d'aquest any.
Moltisimes cares noves que esperem tornin a donar vida a un joc que encara pot donar de sí en els propers anys a Barcelona i Catalunya

Llistat:

  1. Olaguer Girau
  2. Arnau Morales
  3. Xavi Giberanau (Palomar FT)
  4. Guillem Alsina (Lleons de Girona Subbuteo Club)
  5. Quim Portès (Subbuteo La Selva)
  6. Israel Parada (Palomar FT)
  7. Lucas Terradas
  8. Ezequiel Montes
  9. Adrià Bosch
  10. Francisco Sanchis
  11. Joan Galtés (Palomar FT)
  12. Gorka Echevarria
  13. Daniel Muñoz (Palomar FT)
  14. Iu Esteve
  15. Roger Massot
  16. Javier López
  17. Luis Benito (Palomar FT)
  18. Jan Lladó
  19. José Domínguez
  20. Biel Oliver
  21. Pol Casellas
  22. Carles Jordà
  23. Oscar Amiguet
  24. Alex Pan (Palomar FT)
  25. Marcos Membrive (Palomar FT)
  26. Flavio Watzka (Palomar FT)
  27. Xavi Vilardell (Palomar FT)
  28. Pau Fernánez
  29. Xavier Vilallonga
  30. Alberto Gutierrez
S'han fet 6 grup de 5 per donar la possibilitat a tots de jugar el major número de partits.
S'ha jugat amb 12 camps amb diferent superficies (Astropich, Pegasus, Flickmaster, Subbuteo La Leggenda, Extreme Pich, Zëugo Pich).
Els primers de cada grup (6 en total) també participaran a un grup de tots conta tots "a l'italiana".
Els primers dos disputarán la final del primer lloc
Els tercer i quart es jugaran la final pel 3er lloc
Finalment els restants es jugaran la 5ena plaça.

dijous, 10 de novembre de 2011

Horaris Torneig

CATEGORIES:

1.-DE 5 A 9 ANYS (NENS I NENES)

26-11-2011 A LES 9H

2.-DE 10 A 14 ANYS (NOIS I NOIES)

27-11-2011 A LES 16H

3.-DE 15 A 17 ANYS (NOIS I NOIES)

27-11-2011 A LES 9H

4.- OPEN DE 18 A 99 ANYS (HOMES I DONES) 26-11-2011 A LES 9H

5.- W.A.S.P.A.

(PER JUGADORS QUE JA CONEGUIN EL SUBBUTEO)

26-11-2011 A LES 16H

dimecres, 9 de novembre de 2011

Cartell 2º Torneig de Futbol Taula de Festa Major de Sant Andreu del Palomar